S الگوی رفتاری

 

الگوی رفتاری S در مدل جهانی DISC

  جایگاه افراد گروه S در نمودار دایره ای در قسمت پایین و سمت چپ قرار دارد. دو خصلت درون گرایی و مردم محوری را در سیستم خود دارند درصد فراوانی این گروه بین ۳۰ تا ۳۵ درصد تخمین زده شده است.

    گروه S افرادی آرام، خونگرم، صبور، مهربان و تودار می باشند. گاهی وقتی خجالتی هستند و علاقمند کارهای ثابت و یکنواخت هستند که تغییرات زیادی در روند کار پیش نیاید. با این ثبات در کار بر خلاف گروههای دیگر احساس آرامش و رضایتمندی می‌کنند.

 S ها از هیجانات درونی گریزان میباشند و بیشتر به دنبال یک منطقه امن فکری و کاری می گردند که در همان محدوده ثابت به زندگی و کار خودشان بپردازند. اطمینان خاطر از وضع موجود خودشان داشته باشند تا در کمال راحتی و آسودگی زندگی یکنواخت خودشان بپردازند.

     بهترین راه برای شناخت این افراد این است که کارهای یکنواخت را تمایل بیشتری دارند. یک راه همیشگی به منزل و سر کار خود می روند در یک رستوران مورد علاقه شان غذا می‌خورند و معمولاً یک چیز را بیشتر دوست دارند. پوشش یکنواخت و ساده و عاشق رنگ های سبز هستند آخر هفته ها همون جای همیشگی برای تفریح می روند. برخلاف I ها که تنوع طلب در همه امور هستند.

     حتی فیلم های احساسی را چندین بار تماشا می‌کنند و احتمالا وقتی عاشق میشوند همان نفر اول، اولین و آخرین عشق زندگی آنها باشد. چون آنها بسیار وفادار و محبوب و عاطفی هستند و هیچ خانواده را در هیچ شرایطی ترک نمی کند. حتی اگر بیشترین سختی در طول زندگی به آنها وارد شود.

     افراد گروه S دوستان خوب و عالی برای شما هستند و قدر آنها را باید دانست چون وفاداری و صبر آنها در زندگی و کار غیر قابل توصیف است و همواره دوست دارند شما را هدایت و حمایت کنند به هر طریقی که امکان پذیر باشد.

نویسنده : محمدرضا مداح الحسینی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *