I الگوی رفتاری

الگوهای رفتاری I در مدل جهانی DISC

    جایگاه افراد گروه I در نمودار DISC در سمت راست نیمه بالایی قرار دارند. با توجه به موقعیت آنها افراد برون گرا و مردم محور یا احساسی می باشد. درصد فراوانی این گروه بر اساس آمارهای ارائه شده  بین ۲۵ الی ۳۰ درصد می باشد.

     افراد این گروه بیشتر شاد، دلنشین، محجوب، اجتماعی خنده رو بوده و همیشه دوست دارند وقتی در بین جمعی قرار گیرند انرژی بالایی داشته باشند و آن محیط را تحت تاثیر شادی و سرزندگی خودشان قرار دهند. به طوری که کلیه آحاد جامعه در هر شرایط سنی و جنسی که باشند جذب رفتار و اخلاق خوب آنها می‌شود و توجه همه را به خود جلب می کنند.

   رفتارگروه I طوریست که بیشتر تمایل به نشان دادن خودشان در هر زمینه‌ای که باشد دارند. به خاطر همین موضوع، درهر جمعی صحبت و گفتگو را در هر محفلی و هر موردی که باشد شروع می‌کنند. از آنجایی که عاشق حرف زدن و سخنرانی در مجالس دوستانه و رسمی می باشند به این راحتی کوتاه نمی آیند و رشته کلام را که در دست بگیرند دیگر وقت و اجازه به کسی دیگر نمی دهند. از هر دری سخن به میان می‌آورند از بحث های روز داغ اجتماع گرفته تا وضعیت اقتصادی دنیا و کشور شرایط فرهنگی و خانوادگی محیط خودشان و حتی بخشی از زندگی شخصی خودشان و خریدهایی که می‌کنند و کلیه مواردی که شاید شما هم فکرش را نکنید.

 در هر جمعی که قرار می‌گیرند به دلیل اعتماد به نفس که دارند با همگی خوش و بش کرده و با هر کدام از افراد جداگانه به هر طریقی که شده دوست می‌شوند. می‌خواهند ارتباط برقرار کنند و در کلام خودشان در ابتدای دوستی می‌گویند شما را قبلا جایی ندیده بودم و یا در سمینار و کلاسی باهم نبودیم و سوالاتی که شما شاید اصلا به ذهنتان خطور هم نکند طراحی می کنند. برای شروع و یخ شکن این دوستی با افراد دیگر و این کار به راحتی به خاطر روحیه که افراد گروه هایی دارند از آنها ساخته است.

نویسنده : محمدرضا مداح الحسینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *